Trečiadienis, 29 birželio, 2022

Vandens nauda žmogaus organizmui

Rekomenduojame

Vanduo – vienas iš svarbiausių dalykų, kuris yra būtinas žmogaus organizmui. Jis ne tik padeda numalšinti troškulį, o taip pat gerina medžiagų apykaitą bei subalansuoja organizmo procesus. Yra būtina gauti pakankamą kiekį vandens, kurio šaltiniai gali būti vandens aparatai, boileriai, čiaupas ar kt. Šiame straipsnyje aptarsime vandens naudą žmogaus organizmui bei pateiksime skaičiuoklę, kuris padės nustatyti kiek vandens reikia išgerti konkrečiai Jūsų atveju.

Vandens nauda

Vanduo – yra energijos bei gyvybės šaltinis, kuriuo suaugusiojo žmogaus organizme yra apie 70 procentų. Kadangi jis sudaro didžiausią dalį visų medžiagų, taigi daro tiesioginę įtaką gyvybiniams procesams.

Taip pat skatina medžiagų apykaitą, kuriuos dėka žmogaus organizmas palaiko regeneracijos procesą. Kita nauda, kuri taip pat yra labai svarbi – termoreguliacijos palaikymas.

Atsižvelgiant į tai, kad visi cheminiai procesai vykstantis organizme reikalauja vandens terpės, vanduo yra būtinas medžiagų sintezei bei kenksmingų medžiagų pašalinimui. Laiku to nepadarius, žmogaus organizmas gali apsinuodyti, o tai gali sukelti dar rimtesnių neigiamų padarinių.

Energijos šaltinis

Vanduo taip pat yra energijos šaltinis, tad jeigu jaučiatės išsekę, tiesiog išgerkite vandens. Tai leist širdžiai aktyviau pumpuoti kraują, kuris transportuos deguonį ir kitas maistines medžiagas į ląsteles.

Taip pat jeigu jaučiate alkio jausmą, vanduo gali pagelbėti šioje situacijoje. Yra rekomenduojama išgerti stiklinę vandens prieš valgant maistą. Tokiu būdu sotumo jausmas ateis daug greičiau, taigi tai gali paskatinti žmogaus lieknėjimą.

Ne mažiau svarbus dalykas yra tai, kad geriamas šaltas vanduo ne tik suaktyvina medžiagų apykaitą, bet taip pat priverčia organizmą dirbti efektyviau, proceso metu aktyviau deginti kalorijas.

Stiprumo šaltinis

Atsižvelgiant į tai, kad vanduo sudaro didelę dalį smegenų tūrio, svarbu yra nuolat palaikyti tą balansą tam, kad organizmas nepradėtų jausti streso. Taigi yra patariama nuolat gurkšnoti vandenį, tokiu būdu bus išvengta papildomo streso.

Taip pat vanduo padeda išvengti raumenų spazmų bei sutepa kūno sąnarius. Tad yra naudinga palaikyti vandens balansą organizme, kadangi vanduo stiprina bendrą raumenų tonusą.

Žvelgiant iš kitos pusės, vanduo taip pat suteikia stiprumo ir tvirtumo žmogaus virškinimo traktui. Jis skatina atliekų dalelių tirpumą ir perduoda jas virškinimo traktui. Taip yra užtikrinamas greitas atliekų perdavimo procesas. Matome, kad vanduo yra būtinas kiekvienai kūno daliai, kuri užtikrina sklandžius organizmo procesus.

Reikalingas kiekis žmogaus organizmui

Remiantis specialistų nuomone, yra būtina per dieną išgerti 8 stiklines vandens, norint palaikyti gyvybiškai svarbius procesus. Jeigu norite tiksliai apskaičiuoti kiek būtina išgerti vandens per dieną Jūsų atveju, atsižvelgiant į ūgį, reikia pasinaudoti paprasta formule.

Kiekvienam ūgio centimetrui yra reikalinga 10 ml vandens, taigi jeigu Jūsų ūgis siekia 1,80, tuomet reikėtų išgerti 1,8 litro vandens. Vandens suvartojimo norma taip pat priklauso nuo žmogaus amžiaus, klimato sąlygų, mitybos bei fizinio aktyvumo.

Tie žmonės, kurie aktyviai užsiima sportu, turėtų suvartoti didesnį kiekį vandens. Tik tokiu atveju bus pasiektas organizmo balansas.

Pabaigai
Straipsnyje aptarėme vandens naudą žmogaus organizmui bei pateikėme informaciją, kurią vadovaudamiesi, galėsite apskaičiuoti koks kiekis vandens yra reikalingas konkrečiai Jūsų atveju. Taigi norint turėti sveiką bei gražų kūną, kiekvieną dieną išgerkite reikiamą kiekį vandens ir Jūsų kūnas bus tikrai Jums dėkingas.

Paskutinės naujienos