Trečiadienis, 29 birželio, 2022

Valymo priemonių naudojimas

Rekomenduojame

Kiekvieno namuose rastume daugybę įvairios paskirties valymo priemonių. Cheminės valymo priemonės yra efektyvios, o jų pritaikymas priklauso tik nuo jų cheminės sudėties.

Vietoj cheminių valymo priemonių žmonės vis labiau renkasi natūralias valymo priemones. Tiesa net ir jų sudėtyje  galima aptikti cheminių medžiagų, tiesa jos nėra tokios agresyvios ir nedaro didelės žalos žmogaus sveikatai ar aplinkai.  Nors net ir citrinų sultys gali paveikti žmogaus jautrią odą ją sudirgindamos, o sodos milteliai gali sudirginti kvėpavimo takus.    O naudojant chemines valymo priemones, kurias sudaro cheminės medžiagos, reikia elgtis ypač atsargiai. Neteisingai su jomis elgiantis gali jos sukelti ūminias reakcijas, tokias kaip odos paraudimas,  kvėpavimo takų dirginimas, apsinuodijimas. Taip pat netinkamas valymo priemonių naudojimas gali turėti ilgalaikį neigiamą poveikį, kadangi jas sudarančios cheminės medžiagos yra patvarios, todėl nesuskyla  ilgą laiką, bei yra linkusios kauptis žmogaus organizme ir yra toksiškos.  Šių neigiamų poveikių galima išvengti tinkamai naudojanti chemines valymo priemones arba naudoti kitas valymo priemones, kurios nėra tokios kenksmingos.

Nekenksmingas valymo priemones galima atpažinti skaitant jų etiketas. Ant nekenksmingų valymo priemonių etikečių galima rasti nepavojingumo ženklus. Tačiau kartais net ir etiketes nėra pateikiama visa reikiama informacija.  Pavyzdžiui tokia cheminė medžiaga kaip ftalatai jokio ūminio poveikio neturi,  dėl  šios priežasties valymo priemonių, kurių sudėtyje yra ftalų etiketėse nebus jokių papildomų ženklų. Cheminių valymo priemonių, kurių sudėtyje yra pavojingų cheminių medžiagų galima išvengti, jeigu renkatės valiklius,  nes jie  gali būti pagaminti iš natūralių bei biologiškai skaidžių medžiagų, o juose nėra dažiklių ar sintetinių medžiagų, suteikiančių gaivų kvapą. Pavyzdžiui  tokios valymo priemonės kurių sudėtyje yra chloro junginiai, yra priskiriamos prie pačių pavojingiausių. Chloro  junginiai gali dirginti  odą,  kvėpavimo takus, patekę į organizmo vidų gali pažeisti kepenis, inkstus ir kitus žmogaus organus.

Norint išsaugoti namuose švarą bei apsaugoti savo ir šeimos sveikatą yra patartina prieš perkant ar naudojant visada perskaityti valymo priemonės etiketes arba konsultuotis su tai išmanančiais specialistais, o dar geriau naudoti pačių pasigamintas natūralias valymo priemones.

Paskutinės naujienos