Šeštadienis, 28 gegužės, 2022

Valgomasis: kaip išsirinkti tobulą valgomojo stalą?

Rekomenduojame

Valgomojo stalas vienas svarbiausių baldų namuose, todėl jo paieškoms reiktų skirti pakankamai laiko, aklai nesivaikyti madų ir netaupyti kokybės sąskaita. Taigi, į ką atkreipti dėmesį, renkantis naują valgomojo stalą? Štai keletas naudingų patarimų, kurie gali praversti paieškose.

Dydis

Valgomojo stalo dydį diktuoja pats valgomasis.  Jei šis nedidukas, didelis stalas nesižiūrės, apsunkins erdvę ir atrodys labai gremėzdiškai. Tuo tarpu, mažas valgomasis stalas didelėje erdvėje taip pat nėra pats išmintingiausias pasirinkimas. Tad, prieš perkant šį baldą, reiktų pagalvoti, kiek norite prie jo sutalpinti žmonių, ar jiems visiems susėdus užteks vietos judėti po kambarį, ar svečiai netrukdys vieni kitiems patogiai sėdėti (vienam žmogui rekomenduojama palikti apie 55–60 cm erdvės), ar ant stalo užteks vietos patiekalams ir pan.

Mažame valgomajame dailiau atrodo apvalus arba kvadrato formos stalas, dideliame – stačiakampio. Optimaliausias stalo plotis paprastai būna 90–100 cm, tačiau jis gali svyruoti, priklausomai nuo valgomojo dydžio.  O štai turintiems nestandartinį valgomąjį, tikras išsigelbėjimas – nestandartinių baldų gamyba. Baldininkai, įvertinę jūsų lūkesčius, norus ir patį kambarį, pagamins tokį stalą, kuris idealiai tiks jūsų namams ir valgomasis atrodys išties žaviai.

Stilius

Stalas yra valgomojo širdis ir pagrindinis dėmesio objektas, tačiau jis tikrai neturi iškristi ir bendro interjero vaizdo.  Jei valgomasis klasikinis ar modernus, tai ir stalas turėtų toks būti. Šis baldas privalo derėti prie valgomojo apdailos medžiagų, bendro viso namų stiliaus, spalvų ir t.t. Žinoma, kartais galima maišyti skirtingus interjero stilius ir eksperimentuoti, tačiau tai reiktų daryti itin atsargiai, kad nesukurtumėte kičinio ir chaotiško valgomojo vaizdo. Nestandartinių baldų gamyba ir profesionalių dizainerių pagalba yra būtent tai, ko gali prireikti, norint įsirengti išties įspūdingą valgomąjį.

Praktiškumas

Valgomojo stalas retai stovi tik dėl grožio, todėl vertėtų apgalvoti, kiek norite skirti dėmesio ir laiko jo priežiūrai.  Ant stiklinio stalo geriau matosi dulkės ir įvairūs dryžiai, jei gerai jo nenuvalėte, natūralaus medžio stalas ilgainiui gali pradėti blukti, ant jo lieka išpiltų gėrimų dėmės ir pan.  Visgi, šiandien yra be galo daug įvairiausių modernių medžiagų, kurios atrodo itin natūraliai, tačiau nereikalauja ypatingos priežiūros, pasikonsultuokite su profesionaliais baldininkais ir jie jums patars, koks stalas optimaliausiai atitiks jūsų lūkesčius.

Paskutinės naujienos