Trečiadienis, 29 birželio, 2022

Sandėlio valdymo sprendimai

Rekomenduojame

Sandėlio valdymas yra aktualus daugeliui ne tik gamybinių, tačiau ir didmenine ar mažmenine prekyba užsiimančių įmonių. Tačiau ne paslaptis, kad gamybinės įmonės sandėlio valdymo sprendimai yra vieni svarbiausių, siekiant įmonės veiklos efektyvumo.

Gamybinėje įmonėje labai didelį vaidmenį vaidina efektyvus atsargų judėjimas ir valdymas, kadangi jos yra viena didžiausių ir brangiausių įmonės investicijų. Būtent nuo to, kaip efektyviai jos yra panaudojamos, priklauso kiek ilgai bus įšaldytos apyvartinės lėšos. Kitaip sakant, nuo sėkmingo atsargų valdymo priklauso pinigų cirkuliacija ir investicijų grąža.

Atsargų valdymo modelis paremtas tam tikrais atsargų klasifikavimo kriterijais. Tokie kriterijai, kaip laikas, produkcijos vieta ir rūšis, logistikos pobūdis, funkcijos ir pan. Tuo tarpu pačios atsargos taip pat skirstomi į daugybę rūšių. Bet svarbiausias tikslas yra tas, kad šie kriterijai, susiję su atsargomis, minimizuotų bendras išlaidas ir kurtų gerąją logistikos praktiką įmonėje.

ERP (angl. Enterprise Resource Management) – išteklių planavimo sistema arba kitaip gamybos valdymo sistema, kurios tikslas – teisingas įmonės veiklos valdymas. Tai sprendimai, paremti inovatyviomis technologijomis, leidžiantys kelti gamybos našumą bei efektyvumą ir kelti pridėtinę vertę. Be to, ši sistema padeda minimizuoti įšaldytas apyvartines lėšas, kurios sudaro bene didžiausią gamybinės įmonės kapitalo dalį.

Atsargų kiekis ir laikas yra vienas nuo kito labai priklausomi ir juo jų santykio priklauso įmonės finansai. Tam, kad tas santykis būtų optimalus, verta pasitelkti specialiai sandėlio valdymui sukurtas sistemas, kurios apima visų duomenų, susijusių su atsargomis tvarkymą. Sandėlio apskaita, atsargų, nepanaudoto jų kiekio valdymas, žaliavų kortelių valdymas, užsakymų, pirkimo dokumentų registravimas ir kt. operacijos iki sandėlio inventorizacijos. Toks duomenų valdymas realiuoju laiku padeda išvengti klaidų ir priimti teisingus sprendimus.

Paskutinės naujienos