Šeštadienis, 28 gegužės, 2022

Priešgaisrinės durys nuosavame name

Rekomenduojame

Kuriuose kambariuose reikia montuoti priešgaisrines duris, kurį modelį pasirinkti? Šie klausimai rūpi ne tik įmonių vadovams, bet ir žmonėms, norintiems užtikrinti savo turto saugumą kilus gaisrui.

Privačių priemiesčių namų ūkiams netaikomi visuotinai pripažinti priešgaisrinės saugos standartai. Tai reiškia, kad savininkas neprivalo įrengti ugniai atsparių metalinių konstrukcijų ten, kur tai reikalinga pagal viešiesiems pastatams ar daugiabučiams gyvenamiesiems namams keliamus reikalavimus. Tačiau tokiose patalpose, kaip katilinė ar skydinė, kur gaisro tikimybė yra, net privačiame name rekomenduojama įrengti priešgaisrines duris.

Užblokavus sienos angą, priešgaisrinės durys lokalizuoja ugnies šaltinį, neleisdamos liepsnai plisti į gretimą kambarį. Jis sulaiko liepsnos ir dūmų plitimą tam tikrą laiką.
Jei leidžia finansai, visos namo durys, išskyrus vidaus duris, gali būti atsparios ugniai.

Geriausias variantas yra tokias duris montuoti prie įėjimo į:
• garažą, jei galite patekti į jį tiesiai iš namo;
• į katilinę,
• į pirtį, jei ji jungiasi su namu;
• į skydinę – tokioje patalpoje būtinai turi būti ventiliacija.

Šarnyrinės katilinės durys turėtų atsidaryti į išorę, jei reikia greitai evakuoti gyventojus. Veikiant katilui, patartina neuždaryti durelių spynų.

Kaip nustato katilinės durų normos katilinės durys turi būti pagamintos, naudojant nedegias medžiagas idomus.lt. Paprastai gaminamas plieninis rėmas, apgaubtas lakštiniu plienu, padengtas milteliniu emaliu. Stiklas yra pasirinktinai įdėtas, paprastai atsparus smūgiams.

Katilinės durų reikalavimai nereguliuoja varčios storio ir izoliacijos kokybės. Jos gali būti apšiltintos, įskaitant daugiakamerinį stiklo paketą, tačiau medžiagos neturėtų palaikyti degimo.

Durų charakteristikų pasirinkimas priklausys nuo pačios katilinės konstrukcijos. Taigi, katilinė gali būti atskiras pastatas arba namo priestatas. Atskirai katilinei pakanka vieno įėjimo, katilinei sujungtai su pastatu turėtų būti ir įėjimas iš gatvės, ir įėjimas iš namo.
Langai katilinėje suteikia natūralų apšvietimą Sprogimo atveju smūgio banga išeina pro langą, nesugadindama pastato konstrukcijos.

Paskutinės naujienos