Trečiadienis, 17 rugpjūčio, 2022

Patalpų klimato sprendimai

Rekomenduojame

Kalbant apie patalpų klimato užtikrinimą, šiandien yra daugybė tai įgyvendinančių sprendimo būdų. Ne paslaptis, kad besikeičiant situacijai statybų sektoriuje, pokyčiai neišvengiami ir patalpų šildymo bei klimato kontrolės srityje. Todėl kas tiko prieš dešimtmetį, šiuolaikiniams naujos kartos pastatams tapo atgyvena ir, remiantis naujomis statybos reglamento gairėmis, negali būti taikomi.

Pasak katilai.lt atstovų, didžiausi pokyčiai šiuo metu jaučiami patalpų šildymo ir vėdinimo sprendimuose. Čia kietojo kuro bei dujinius katilus sparčiai pakeitė naujos kartos atsinaujinančią energiją naudojantys šilumos siurbliai. O patalpų vėdinimui diegiami rekuperaciniai sprendimai, visiškai išstūmę natūralaus vėdinimo praktiką.

Vienu ar kitu atveju, daugiausiai klausimų kelia tai, kaip išsirinkti vieną ar kitą įrangą, kokia yra tinkamiausia. Šiuo atveju vienintelio sprendimo ir atsakymo nėra, nes kiekvienu atveju reikia įvertinti konkrečias aplinkybes ir parinkimas turi būti individualus. Priklausomai nuo poreikių bei finansinių galimybių tam pačiam objektui galima pasiūlyti skirtingus sprendimo būdus. Tačiau kaip bebūtų gaila, ne visais atvejais galima pasiūlyti pigiausią sprendimo variantą.

Kaip žinia, rinkoje šiuo metu yra kelių tipų šilumos siurbliai. Tai šilumos siurbliai oras-vanduo, oras-oras ir geoterminiai šilumos siurbliai, dar kitaip vadinami gruntas-vanduo. Kiekvienu atveju jų veikimo principas yra skirtingas, kaip ir jų įrengimo bei eksploatavimo kaina. Be abejonės, visuomet stengiamasi surasti patį geriausią kainos ir kokybės santykį, tačiau jokiu būdu ne efektyvumo sąskaita.

Kiekvienas iš šių įrenginių turi savų privalumų ir savų trūkumų. Pavyzdžiui, oras-oras įrengimas yra vienas pigiausių, lyginant su kitais, tačiau jis turi nemažai trūkumų. Vienas tokių – jis neruošia karšto vandens, kai tuo tarpu oras-vanduo ar gruntas-vanduo ruošia. Tačiau pastarojo įrengimas yra gana brangus, kadangi jam reikalingi specialūs žemės įrengimo darbai, o šildymo kaštai yra patys mažiausi.

 

Paskutinės naujienos