Trečiadienis, 17 rugpjūčio, 2022

Pagrindiniai reikalavimai įrenginėjant sporto salę

Rekomenduojame

Komercinės patalpos įrengimas – tai sudėtingas procesas, kuris reikalauja žinių bei turi tam tikrus reikalavimus. Įrenginėjant sporto salę, įmonės atstovas turi pasirūpinti higienos pasu, suderinti su valstybe dėl reklaminės iškabos, pasirūpinti garso aparatūros montavimu bei užtikrinti kitų reikalavimų įvykdymą.

Leidimas – higienos pasas

Leidimas-higienos pasas liudija, kad ūkinės komercinės veiklos sąlygos atitinka visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimus. Jis parodo, šiuo atveju sporto salės sąlygų atitikimą visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimams.

Toks leidimas yra išduodamas vieną kartą ir neribotam laikui. Ji galima gauti įvykdžius visus reikalavimus bei nusiuntus prašymą elektroniniu paštu, per e. pristatymą arba atvykus į NVSC departamentų priimamuosius.

Taip pat reikia atkreipti dėmesį, kad už leidimo, jo dublikato išdavimą ar leidimo patikslinimą imama teisės aktų nustatyta valstybės rinkliava.

Išorinė reklama

Taip pat įrenginėjant sporto salę, įmonei pagal pageidavimus gali prireikti išorinės reklamos ar iškabos su sporto klubo pavadinimu. Tai yra nebūtina, bet padidina sporto salės žinomumą bei praneša potencialiems klientams apie jo egzistavimą.

Tokiu atveju, jeigu įmonė nusprendžia iškabinti tokią iškabą, tuomet tai reikėtų suderinti su vietine savivaldybe ir gauti išorinės reklamos leidimą. Tokio leidimo kaina priklausys nuo iškabos dydžio bei vietos.

Taip pat detalesnę informaciją apie leidimo išdavimą, sporto klubui suteiks savivaldybė, kurioje yra planuojama vykdoma veikla.

Foninė muzika

Geros kokybės muzika tokioje srityje atlieka vieną iš svarbiausių vaidmenų. Ji ragina lankytojus judėti aktyviau, būti energingais.

Taip pat atsižvelgiant į tai, kad sporto klubas turės nuolat sportuojančių žmonių ratą, yra būtina reguliariai atnaujinti muzikos grojaraščius. Norint, kad klientai būtų patenkinti ir salėje grotų muzika, yra būtina gauti licenciją, kuri suteiks galimybę leisti foninę muziką sporto klube.
Gavus licenciją, galima pradėti garso aparatūros montavimo darbus, kuriuos yra geriausia patikėti savo srities profesionalui.

Bendri reikalavimai

Sporto salių patalpose įrengimų išdėstymas turi atitikti statybos ir higienos normas bei elektros ir priešgaisrinės saugos taisyklių reikalavimus. Vykdant masinius renginius sporto salėje, vienam sportuojančiam turi būti skiriama ne mažiau kaip 0,7 m2, perpildyti salę draudžiama.

Sporto salių grindys turi būti lygios, be plyšių, išsikišimų ir neslidžios. Grindys taip pat turi būti nesideformuojančios nuo plovimo, o per pratybas turi būti sausos ir švarios. Grindų apkrova neturi viršyti 400 kg/m 2 .

Sporto salės sienos turi būti lygios, nudažytos šviesiais dažais, atspariais kamuolio smūgiams, netepančios, jose 1,8 m aukščiu neturi būti iškyšulių. Šildymo įtaisai turi būti uždengti tinklais arba skydais ir neturi išsikišti iš sienos plokštumos.

Sporto salės langai turi būti su apsauginėmis grotelėmis bei specialiais įtaisais, saugančiais nuo tiesioginių saulės spindulių. Sporto salės apšvietimas turi atitikti higienos apšvietimo normas.

Apibendrinimas
Straipsnyje aptarėme pagrindinius reikalavimus, kuriuos yra būtina įvykdyti, norint atidaryti nuosavą sporto salę. Vadovaudamiesi šiais patarimais, Jūs galėsite sistemingai sekti šiuos nurodymus, o įvykdžius juos, pradėsite sėkmingai vykdyti veiklą.

Daugiau apie garso sistemų montavimą – Cherrymusic.lt

Paskutinės naujienos