Trečiadienis, 29 birželio, 2022

Moliūgų auginimas iš sėklų

Rekomenduojame

Sodininkystė daug kam atneša džiaugsmo, nesvarbu, kokios daržovės bebūtų auginamos. Moliūgai – tai rudens simbolis. Iš jų galima pagaminti daug patiekalų, tokių kaip pyragai, trintos sriubos,užtepėlės ir kt. Norint užsiauginti moliūgų iš sėklų, reikia įdėti daug darbo ir pastangų. Apie tai ir pakalbėsime šiame straipsnyje.

Sėjimo laikas

Paprastai moliūgai sėjami tada, kada pradeda žydėti alyvos ir kai temperatūra siekia 12 – 13 laipsnių šilumos. Tai yra pats optimaliausias būdas užtikrinti gerą moliūgų derlių rudenį.

Kokias sėklas rinktis?

Yra daug įvairių moliūgų rūšių, todėl sėklas reikia rinktis pagal norimą moliūgo dydį ir veislę. Didieji moliūgai yra nepaprastai dideli ir pasižymi saldesniu skoniu. Paprastieji ilgieji moliūgai tinka labiau sriuboms, daržovių troškiniams, kadangi turi mažiau krakmolo ir nėra tokie saldūs. Dekoratyviniai moliūgai, savaime suprantama, nėra tinkami vartojimui. Moliūgus rinkitės pagal savo nuožiūrą ir sėjimo metą, kadangi šis kiek skiriasi pagal veislę.

Laistymas ir priežiūra

Moliūgams reikia pakankamai šilto oro ir kiek pastovesnio laistymo. Jeigu norite, kad moliūgas pilnai sunoktų dar dirvoje, sodinkite gerai apšviestoje vietoje. Tačiau, šiuo atveju atminkite, kad moliūgo ilgai pernokinti nebus galima. Taip pat stenkitės nepažeisti moliūgo lapų, kadangi juose yra vykdoma fotosintezė.

Taip pat nepamirškite, kad moliūgai yra didžiosios daržovės. Jiems augant turi būti pakankamai laisvos vietos, kad galėtų augti ne tik pati moliūgas, bet ir jo šaknys. Darže sodinant moliūgus rekomenduojama tarp jų palikti kuo didesnius tarpelius. O nuimant derlių ir norint, kad moliūgai kuo ilgiau būtų geros būklės, patariama palikti apie 10 cm kotelį. Taip nuskintais moliūgais galėsite mėgautis žymiai ilgiau.

Paskutinės naujienos