Šeštadienis, 28 gegužės, 2022

Maitinimo krūtimi įgūdžiai

Rekomenduojame

Naujagimio atėjimas į šį pasaulį daugeliui šeimų gyvenimą apverčia aukštyn kojomis. O moterims viskas verčiasi iš esmės – organizmo būsena, hormonai, pojūčiai – dažnai tai tampa tarsi nesavu kūnu. Tačiau tas mažas stebuklas visa tai nubraukia tarsi nereikšmingus dalykus.

Šiandien moterys iš tiesų turi galimybę labai daug informacijos sužinoti dar besilaukdamos kūdikio. Tiek yra įvairios literatūros, forumų, kad patarimų ir pamokymų rasti nėra sudėtinga. Tačiau kartais tai, ką perskaitai, ne visuomet lengva pritaikyti praktikoje, todėl besilaukiančioms moterims yra organizuojami nėščiųjų užsiėmimai.

Šio kurso metu daugiausiai dėmesio skiriama naujagimio žindymui krūtimi, žindyvės mitybai bei naujagimio higienai ir priežiūrai. Maitinimas krūtimi ne vienai naujai mamai tampa gana dideliu iššūkiu, su kuriuo, deja, ne visoms pavyksta sėkmingai susitvarkyti. Nesėkmingai žindymas dažniausiai baigiasi toms moterims, kurios nėra išklausiusios nėščiųjų kurso arba toms, kurios nedrįsta ar nežino, kur kreiptis pagalbos.

Paskaitos metu aptariami pagrindiniai maitinimo krūtimi įgūdžiai, kurių pagrindas – taisyklinga kūdikio padėtis ir teisingas spenelio apžiojimas. Priešingu atveju, dėl netinkamos žindymo technikos, žindymas būna ne tik skausmingas, bet neretai tai tampa atsisakymo žindyti priežastimi. Todėl žindant krūtimi labai svarbu susipažinti ir apie pačių spenelių priežiūrą, kas taip pat yra dalis sėkmingo žindymo.

Kita labai svarbi užsiėmimo dalis – tai supažindinimas su mamos pieno sudėtimi ir jo teikiama nauda kūdikiui bei privalumais. Pastebima, kad moterys, išklausiusios apie tai kursą, dažniau stengiasi maitinti kūdikį pačios ir nesėkmės atveju deda daugiau pastangų, ieškodamos pagalbos.

Tiesa, sėkmingai žindančios susiduria su kitokiais sunkumais – naujagimio pilvo pūtimu, kuris būna varginantis tiek kūdikiui, tiek mamai. Viena iš pagrindinių šio reiškinio priežasčių – tai žindyvės mityba, kuri taip pat aptariama nėščiųjų kurso metu.

Paskutinės naujienos