Trečiadienis, 17 rugpjūčio, 2022

Lentos skirtos stogui

Rekomenduojame

Apkalos lentjuostės — paprastos, neobliuotos, apie 20 mm storio ir 8-16 cm pločio lentos, tačiau šiuo metu lentpjūvėse pjauna 25 mm ir storesnes, būna ir kitų storių, bet lentpjūvės jas nekokybiškai išpjauna dėl blogų pjūklų kurie tuo metu būna neišgaląsti. Ant stogo apkalos yra klojamos ruloninės bituminės ar plastikinės dangos, papildomai suteikiančios svarbią apsaugą nuo drėgmės poveikio.

    Antriniai grebėstai — neobliuotos, 20-24 mm storio lentos, kurios leidimosi kryptimi vinimis tvirtinamos prie gegnių. Antriniai grebėstai skirti tam, kad tarpas tarp stogo izoliacijos ir stogo dangos vėdintųsi ir išgaruotų drėgmė. Šiuo metu dažniausiai naudojama kalibruota mediena grebėstams tam , kad būtų tikslesni stogo išmatavimai ir, kad būtų lengviau uždėti stogo dangą.

Laikantieji grebėstai — neobliuotos lentos, laikančios stogo dangą. Jų storis priklauso nuo stogo dangos sunkio ir atstumo tarp gegnių, taip pat nuo numatomos sniego apkrovos.

Laikančiuose grebėstuose turi būti kuo mažiau šakų, nes ties šakų vietomis jie gali įlūžti. Grebėstai pro antrinius grebėstus ir apkalą vinimis tvirtinami prie gegnių. Dažniausiai pasitaikantys grebėstų matmenys yra 24 x 48, 30 x 50 arba 40 x 60 mm. 30 x 50 mm matmenų grebėstai tiks daugumai plokščių, išdrožinėms ir betoninėms čerpėmis kloti. Antriniai ir laikantieji grebėstai paprastai būna impregnuoti ir taip apsaugoti nuo kenkėjų, juos lentpjūvėse mirko į specialią vonią kurioje yra pripilta antiseptikų, tačiau antiseptiką galima nusipirkti iš parduotuvės ir pačiam nusidažyti lentas. Tai galima atpažinti iš jų atspalvio. Ruloninės izoliavimo medžiagos ant stogo apkalos paprastai tvirtinamos tolio vinimis, taip pat ir smeigtukais. Cinkuotas vinis korozija veikia mažiau. Ruloninę izoliacinę medžiagą taip pat laiko įstatyti antriniai grebėstai.

Stogdengiai dažniausiai grebėstams ar apkalos lentjuostėms tvirtinti naudoja vinys ar vielos smeigės turi būti plokščia galvute bei apsaugotos nuo korozijos (cinkuotos).

Stogui dengiant vinių ilgis turi būti mažiausiai du su puse karto didesnis už medienos storį. Tai reiškia, kad 20 cm storio apkalos lentjuostės tvirtinamos 60 mm ilgio cinkuotomis vinimis, 30 mm storio grebėstai — 80-90 mm ilgio vinimis, todėl ir šiuo metu populiariausio tokios vinys kurių galima nusipirkti specialių skirtų į pneumatinį, dujinį ar akumuliatorinį vinių šautuvą, seniau panašius šautuvus prie ruso naudodavo su satybiniais parakiniais šaudmenimis, kur smūgio jėgą atlikdavo ne kas kitas, o parakas, kuris sprogimo metu įkaldavo vinį į lentą.

Paskutinės naujienos