Trečiadienis, 29 birželio, 2022

Kam sakyti apie savo paskolas?

Rekomenduojame

Prisiskolinote ir netveriate savo kailyje, norite visiems papasakoti, kad jūsų sąskaitoje visai ne atlyginimas, o sms kreditai? Prieš kalbėdami tokius dalykus, gerai pagalvokite, kada geriau liežuvį už dantų pasilaikyti, o kada pasakyti.

 

Kai tenka pasakyti: sakyti ar meluoti?

 

Ir visgi jeigu nesate kalbų maišelis, kuris mėgsta būti „vietiniu internetu“ ir visiems viską pasakoti, galbūt reali dilema, ar sakyti, ar nesakyti, iškils tik tuomet, kai ji iškils. Iš esmės, sms kreditai yra konfidencialus reikalas, kaip ir bet kurie kiti jūsų piniginės reikalai. Taigi, jeigu norite kažkam pasakoti apie tokius dalykus, reikia galvoti, kodėl. Ar greitas kreditas telefonu jus slegia arba džiugina ir dėl to norite tuo pasidalinti? O gal kažkas kitas yra buvęs panašioje patirtyje? Tai dar nėra priežastys, dėl ko vertėtų kalbėtis apie tai su mažai artimais ar mažai svarbiais žmonėmis… Tačiau yra situacijų, kuomet kas nors jūsų galbūt klaus – iš kur pinigų turi, juk sakei, kad visai nebėra. Ar kažkaip panašiai. Tuomet iš tiesų ir reikia spręsti, ar atskleisti klausėjui, kad sms kreditai internetu yra jūsų piniginėje, ar ne.

 

Šeimos nariams, su kuriais gyvenate

 

Laikantis logikos ir sąžiningumo, pirmiausia apie paskolas reikėtų pasakyti šeimos nariams, kurie yra suaugę ir patikimi. O svarbiausia – tiems šeimos nariams, su kuriais planuojate kažkokius niuansus dėl pinigų, gal kartu viską perkate ar taupote. Dažniausiai – vyrui, žmonai, sugyventiniams, galbūt tėvams, jeigu tai didesnė šeimyna su keliomis kartomis po vienu stogu. Pasakyti, kad yra paimta paskola sms zinute reikia kaip svarbią informaciją. Paskola reiškia, kad išsprendėte kažkokią problemą, tačiau taip pat ji reiškia ir tai, kad nuo dabar jūs labiau stengsitės, labiau tvarkysitės ir darysite tam tikrus dalykus, kad galėtumėte užtikrinti kredito grąžinimą. Gal kažkam iš šeimos teks dirbti daugiau. Gal kažkas turės pasitaupyti. Gal reikės atsisakyti kažkokių išlaidų, gal keisti gyvenamąją vietą ir pan.

 

Ar sakyti vaikams?

 

Vaikai – tai irgi svarbi šeimos dalis, labai smalsi, norinti tiksliai viską žinoti. Bet kartais vaikams tiesos nesakome, nes galvojame, kad dėl savo naivumo jie pasakys kažkam kažką ko nereikia, ne taip supras. Kai kuriuos dalykus vadiname „suaugusiųjų reikalais“ ir su mažaisiais apie juos nekalbame. Vaikams visai dar nereikia žinoti, kaip gauti paskola telefonu. Taip pat ir nereikia žinoti, kad tėtis ar mamytė ją paėmė. Juk vaikams gali pasidaryti tikrai dėl to baisu. Taigi, galvokite apie tai ir stenkitės vaikams sakyti tai, kas svarbu ir būtina, o tokius dalykus juk galima ir nutylėti. Tačiau galbūt reikia pasakyti kažką kito: pavyzdžiui tai, kad reikėtų dabar pataupyti.

 

Geri draugai, bet liežuvautojai

 

Visada didžiausias malonumas papasakoti savo laimėjimus ar pasijuokti iš problemų – pokalbyje su draugais. Tačiau ar pasakyti apie sms kreditą, reikia irgi pasvarstyti. Gal tai didelis psichologinis palengvėjimas, tačiau kas, jeigu draugai, nieko blogo nenorėdami, apie jus pripasakos kitiems? Juk yra tokių liežuviais pliauškėjų, kurie tiesiog labai mėgsta visiems viską pasakoti, ir tik po to supranta, kad padarė tai, ko nederėjo. Kita vertus, jeigu draugai nuolat kviečia prabangioms pramogoms, o jūs joms pinigų neturite, turėtumėte jiems pasakyti tiesą. Gal tuo viskas nesibaigs. Gal draugai, norėdami jus vis tiek matyti kompanijoje, jus parems ir pastatys bokalą ar nupirks susimetę kvietimą į koncertą.

 

Paskutinės naujienos