Trečiadienis, 29 birželio, 2022

Kaip valdyti nedidelį verslą?

Rekomenduojame

Turint nedidelį verslą labai svarbu yra efektyviai valdyti įmonės finansus, priimti tinkamus sprendimus bei sistemingai užsiimi verslo plėtra. Šiame straipsnyje aptarsime kelis aspektus, kurie padės efektyviai valdyti nedidelį verslą.

Verslo valdymo sistema

Verslo valdymo sistema – tai programinė įranga, skirta kompiuterizuoti įmonės valdymą. Tokia sistema yra naudinga ir nedidelėms įmonėms, kadangi visi procesai yra optimizuojami, tad darbas vyksta sklandžiau ir efektyviau. Ne mažiau svarbus aspektas tas, kad ji palengvina apskaitos vedimo procesus, efektyviai išnaudoja resursus, valdo kontaktus bei užtikrina efektyvu tiekimo grandinės veikimą. Įdiegus VVS visos funkcijos integruojamos į vieną visumą, kuri padeda koordinuoti proceso eigą. Taip pat pagreitinamas informacijos pasidalijimas įmonės viduje ir išorėje bei įgyjamas konkurencinis pranašumas.

Buhalterija

Norint kad įmonės buhalterinė dokumentacija būtų aiški bei tinkamai valdoma, reikėtų pasisamdyti buhalterį, kuris stebės visus buhalterinius duomenis.Žinoma, pradžioje neapsimoka samdyti buhalterio pilnam etatui, tad galima apsvarstyti laikinojo buhalterio paslaugas, kurias būtų galima integruoti su buhalterinėmis kompiuterinėmis programomis.

Išlaidos

Vienas iš reikšmingiausių aspektų valdant įmonę yra pajamų bei išlaidų stebėjimas. Visada peržiūrėkite finansines ataskaitas bei įvertinkite ar tikrai visos išlaidos yra naudojamos pagal paskirtį. Nors įmonė gali būti maža, bet patirtos išlaidos gali viršyti numatytą planą jeigu jų reguliariai nestebėti.

Įmonės finansinė padėtis ateityje

Jeigu Jus turite aiškią viziją,  kurios sistemingai siekiate, svarbu yra atkreipti dėmesį į finansus. Vizijos gali reikalauti tam tikrų išlaidų, tad būtinai įvertinkite tai ir apskaičiuokite kokią apytiksliai sumą reikia atidėti ateities planams.

Klientų apmokėjimas

Nemažai naujų įmonių susiduria su tokia problema kai klientai laiku nesumoka pinigų už suteiktas paslaugas. Tai gali būti labai svarbus aspektas, kadangi ne visos įmonės turi pakankamai apyvartinių lėšų padengti atsiradusį skirtumą.

Jeigu su apmokėjimu vėluoja ne vienas klientas, tai gali priartinti įmonę prie bankroto ribos. Tokiu atveju geriausias variantas yra paskatinti klientus iš anksto apmokėti už įmonės paslaugas ar prekes. 

Kitas sprendimas būtų paimti paskolą, kurios pinigai bus skirti apyvartinėms lėšoms. Geriausia yra rinktis pirmą variantą, kadangi egzistuoja mažesnė rizika ir nereikės mokėti papildomų palūkanų.

Verslo plėtra

Turint nors ir nedidelį verslą, labai svarbu yra apgalvoti verslo plėtros galimybes. Plėtra turi būti stabili, sisteminga ir kruopščiai apgalvota. Ne visada yra pelninga investuoti kaip įmanoma daugiau lėšų per kaip įmanoma trumpesnį laiką. Svarbu įvertinti galimybes, rizikas ir tik tada priimti tam tikrus sprendimus.

Reklama

Vienas iš gerų būdų sutaupyti ir visada suprasti kas vyksta kompanijos viduje, kaip yra vykdomi ryšiai su visuomene – išmanyti rinkodara. Jus turite žinoti apie įvairiausias rinkodaros strategijas, ryšius su visuomene ir tik tada galėsite įvertinti  vykdomu darbų efektyvumą bei kokybę.

Nebūtina užsiimti kompanijos reklama pačiam, bet norint kritiškai įvertinti pasiektus rezultatus labai svarbu yra nusimanyti jos veikimo principus.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme svarbiausius dalykus, į kuriuos reikia atsižvelgti valdant nedidelę įmonę. Susitvarkius esamas problemas bei sistemingai analizuojant galimybes, galima savo nedidelį verslą paversti stipria organizacija.

Paskutinės naujienos