Trečiadienis, 29 birželio, 2022

Kaip išsirinkti alkūnės įtvarą?

Rekomenduojame

Alkūnės įtvaras renkamas kiekvienam pacientui individuliai, pagal esamą poreikį išsiklausius į ortopedo rekomendacijas. Įtvaras gali būti dėvimas po traumų, alkūnės sąnario uždegimo, įvairių sumušimų, sausgyslių ir raisčių patempimo, esant epikondilitui ar artritui. Dėvint įtvarą sumažinama papildomų traumų tikimybė, jis pritaikomas žmonėms intensyviai judantiems, sportuojantiems, nešiojant įtvarą alkūnė optimaliai apspaudžiama, taip apsaugomas sąnarys, sumažinamas skausmas, išsklaidomi spazmai. Alkūnės įtvarų asortimentą sudaro: silikoniniai, megzti, elastiniai pralaidūs orui su atrama ir kt.

Svarbiausia, rinktis įtvarą, kad jis būtų lengvas, patvarūs ir užtikrintų sąnariui komfortą ir stabilumą.

Elastiniai įtvarai

Elastiniai įtvarai dažniausiai naudojami: artrozei, uždegimui, artritui gydyti. Progresuojant vienai iš šių paminėtų ligų pacientui gali būti pritaikomas įtvaras pagamintas iš neopreno, jis yra šildantis, elastingas, patogus nešioti. Elastiniai įtvarai maloniai apspaudžia alkūnės sąnarį gali būti su silikoninėmis pagalvėlėmis ir be pagalvėlių. Nešiojant tokį įtvarą, jis yra beveik nepastebimas ir nesukelia jokio diskomforto.

Kokie įtvarai naudojami gydant alkūnės skausmą?

Šiuo atveju taikomi dviejų tipų alkūnės įtvarai: dirželio formos įtvaras su pagalvėle, kuris dedamas šiek tiek žemiau negu alkūnė arba įtvarą skirtą riešui. Nešiojant vieną iš šių dviejų įtvarų sumažėja riešą tiesiančių raumenų ir jų sausgyslių apkrova. Alkūnės įtvaras dažniausiai naudojamas ne kaip pagrindinė, o papildoma alkūnės skausmo gydymo priemonė, jį galima nešioti profilaktiškai, sportuojant arba intensyviai dirbant.

Alkūnės įtvaras sportuojantiems

Alkūnės įtvaras rekomenduojamas sportininkams, ypač teniso žaidėjams ir esant lengvam alkūnės sąnario nestabilumui, gydant epikondilitą.

Kokie pagrindiniai epikondilito simtomai?

Skausmas- pasireiškiantis išorinėje alkūnės sąnario dalyje, sportuojant ar atliekant fizinį darbą ir po to. Dažnai ši liga pasitaiko tenisininkams, nes laikant teniso raketę atsiranda palankios sąlygos tiesiamojo raumens perkrovai, tai greitai įvyksta jei yra per mažas fizinis pasirengimas, sportininkas žaidžia su netinkama rakete. Šia liga serga ne tik tenisininkai, bet ir kiti asmenys. Serga sunkiai dirbantys fizinį darbą žmonės, dažniausiai nuo 45 metų amžiaus ir vyresni.

Paskutinės naujienos