Trečiadienis, 29 birželio, 2022

Kaip gauti kreditą būstui

Rekomenduojame

Būsto kreditą suteikti gali ne vienas bankas ar kita kredito įstaiga, tiesa, bet kuriuo atveju teks užpildyti paraišką kreditui gauti. Paprastai nuo to ir prasideda visa kredito gavimo istorija. Nors kredito įstaigų šiuo metu yra nemažai, tačiau ne visais atvejais ir ne visos jos tą paskolą būtinai suteiks. Arba nebūtinai visos suteiks jums reikalingą sumą.

Visų pirma, prieš kreipiantis dėl būsto paskolos į bet kurią kredito įstaigą, turėtumėte įvertinti, ar tikrai esate pasirengę šiai atsakomybei. Svarbu žinoti, kad būsto kreditai išduodami tik su darbo sutartimis dirbantiems arba individualia veikla užsiimantiems asmenims, turintiems ilgalaikes sutartis. Tačiau net ir turėti darbą nepakanka – būtina sąlyga yra pakankamos pajamos, atsižvelgiant į pageidaujamą kredito sumą ir jau turimus įsipareigojimus.

Labai dažnai tenka matyti klausimus socialinėje erdvėje apie tai, kokios sąlygos yra vienam ar kitam banke būsto paskolai gauti. Tai į šį klausimą vieno atsakymo nėra, nes kiekvienas atvejis yra individualus ir suteikiant paskolą atliekamas individualus kliento pajamų vertinimas. Vertinamos pajamos, išlaidos, turimi įsipareigojimai, šeimos narių skaičius. Taip įvertinama, ar suteikus kreditą, klientui liks pakankamai pinigų pragyvenimui, įskaitant kiekvieną šeimos narį. Be to, reikalingas ir pradinis įnašas.

Taigi, būsto kreditai nedalijami pagal kažkokį vieną ar kitą šabloną. Todėl geriausia kreiptis į kreditus išduodančias bendroves ir užpildyti paraišką dėl kredito gavimo. Situaciją galima pasitikrinti ir pateikiamose kredito skaičiuoklėse, tačiau labai svarbu žinoti, kad ten informacija yra tik preliminari.

Paskolos suteikiamos ir asmenims, dirbantiems ar gyvenantiems šiuo metu užsienyje ir planuojantiems sugrįžti į gimtinę. Tiesa, šiuo atveju reikalinga pateikti galiojančią darbo sutartį ir banko sąskaitos išrašą, įrodantį apie gaunamą pastovų darbo užmokestį.

Paskutinės naujienos