Trečiadienis, 29 birželio, 2022

Kaip apsaugoti telefoną nuo virusų?

Rekomenduojame

Kartu su įvairių išmaniųjų prietaisų ir įrenginių atsiradimu IT pasaulyje atsiranda vis daugiau virusų ir kenkėjiškų programų, kurios gali žymiai pabloginti bet kurio įrenginio veikimą. Išmaniųjų telefonų populiarumas pralenkė kompiuterius kaip asmeninį įrenginį, įsilaužėliai taip pat pasinaudojo šia tendencija: kenkėjiška programa mobiliesiems įrenginiams pradėjo aktyviai vystytis. Nors tradicinis virusas kartojasi vykdymo metu, mobiliuosiuose įrenginiuose esantys virusai nukreipia į jūsų operacinės sistemos trūkumus siekdami gauti duomenų, gauti finansinės naudos ar sugadinti tinklą.

Kaip apsaugoti savo išmanųjį telefoną nuo virusų?

5 paprastos taisyklės ir rekomendacijos:

• neįdiekite failų iš nepatikrintų šaltinių ir neatsisiųskite programinės įrangos į savo mobilųjį telefoną iš trečiųjų šalių išteklių. Diegdami bet kokias programas ir programas šiuolaikiniame išmaniajame telefone, pirmenybę teikite patikimiems kūrėjams;

• nenaudokite root prieigos, nebent tai yra absoliučiai būtina, ir neleiskite įdiegti programų, kurioms reikalingos root teisės;

• nesekti įtartinų nuorodų SMS, el. Laiškuose ir nuotaikinguose pranešimuose, taip pat visose bendravimo ir informacijos mainų programose;

• nesutikite su naršyklės ar kitų programų, kurias siūloma įdiegti įtartinose svetainėse, atnaujinimais. Prieš diegdami bet kurią programą, net iš patikimiausio šaltinio, geriau pagalvokite 7 kartus, ar jums tikrai reikia šios programos.

Nepažįstamų programų pasirodymas gali būti kenkėjiškų programų ženklas. Pašalinkite bet kurią programą, kurios neatpažįstate.

Jei išmaniajame telefone esančios programos veikia be aiškios priežasties, tai gali būti kenkėjiškos programos užkrėtimo ženklas.

Pastebite keistą tinklo srauto padidėjimą? Jei nepakeitėte telefono naudojimo būdo, tai gali sukelti kenkėjiškos programos. Kenkėjiška programa gali greitai išsikrauti akumuliatorių.
Būdas apsaugoti jūsų telefoną yra antivirusinė programa kaspersky24.lt.

Ši programa patikimai apsaugoti nuo šiuolaikinių grėsmių:
• blokuoja Įtartinus objektus;
• kontroliuoja prieigą prie konkrečių programų;
• apsaugo nuo šnipinėjimo;
• apsaugo nuo vagystės.

Paskutinės naujienos