Šeštadienis, 28 gegužės, 2022

Kada reikia keisti stogą?

Rekomenduojame

Stogo danga – tai yra jūsų gerovės, gero nuotaikos ir gyvenimo kokybės garantas. Tačiau net ir savo laiku pasirinkus kokybiškas medžiagas ir tinkamai atlikus dengimo darbus, kažkada ateis laikas kai teks galvoti apie stogo keitimą. Yra labai svarbu nepraleisti to momento, kai atsirandančių dangos problemų spręsti greito ar net kapitalinio remonto pagalba tiesiog nebeapsimoka. Tada tenka priimti nors ir nelengvą bet būtiną sprendimą dėl stogo keitimo.

Tačiau kaip suprasti kad laikas jau atėjo ir senam stogui reikia užleisti vietą naujai, ilgus metus pasiruošusiai tarnauti dangai?

Štai keli veiksniai, padėsiantis apsispręsti:
1. Jūsų esamai stogo danga greitai sueis 25 metai. Toks laiko tarpas yra daugelio gamintojų pažymimas kaip optimalus ir leidžiantis užtikrinti stogo funkcionalumą be didesnių problemų. Žinoma yra medžiagų, kurias rekomenduojama keisti ir kiek dažniau, tačiau žinome kad daug kas statybose priklauso tiek nuo išorinių veiksnių tiek ir nuo priežiūros. Tad jei net neturėjote labai didelių problemų su stogo danga 25 metus, reikėtų pagalvoti apie jos keitimą, tik tam, kad staiga atsiradus bėdoms, jos nepridarytų didesnių nuostolių.

2. Dangos remontas keičia stogo spalvą. Net ir tada kai iš esmės stogas atlieka savo funkciją pakankamai gerai ir jums tereikia laikas nuo laiko pakeisti vieną ar kelis elementus, norint pataisyti atsiradusiu pratekėjimus. Tačiau jei apstebite, kad kaskart atliekant tokį „kosmetinį“ remontą naujų elementų spalva vis labiau skiriasi nuo tų kurie tarnauja nuo pat pradžios tai gali būti signalas, kad stogui neišvengiamai prireik kaitimo. Deja bet saulė veikai, net ir atspariausias medžiagas

3. Dangoje atsirandantys įtrūkimai. Kalba žinoma neina apie vieną kitą atvejį tačiau jei su tokiomis situacijomis susiduriate reguliariai ir pažeidžiami yra vis nauji stogo segmentai, tai ruoškitės didiesiems pokyčiams.

Paskutinės naujienos