Trečiadienis, 29 birželio, 2022

Ką reikia žinoti apie buhalterines apskaitos paslaugas?

Rekomenduojame

Buhalterija – neatsiejama kiekvieno verslo dalis. Ištekliai, darbo užmokesčiai, pajamos, išlaidos ir t.t. – visos šios sritys ir su jomis susiję duomenys privalo būti tinkamai apipavidalinti, norint, jog įmonė galėtų be jokių rūpesčių vykdyti savo veiklą.

Vis dėl to, nemažai verslininkų tiksliai nežino, ką konkrečiai apibūdina buhalterinės apskaitos paslaugos kai apie jas eina kalba.

Šiame straipsnyje – plačiau apie tai, ką šios paslaugos apibrėžia ir tai, ar iš tikrųjų jos yra reikalingos verslo įmonėmis.

Visų pirma, koks būtų tikslus buhalterinių apskaitos paslaugų apibrėžimas?

Buhalterinės apskaitos paslaugos – tai visuotinės finansinės informacijos apie tam tikrą įmonę, jos operacijas ir įvykius rinkimo ir apipavidalinimo visuma. Šio proceso tikslas yra surinkti ir išgryninti aktualius duomenis apie juridinio asmens veiklą ir pateikti ją tam tikroms institucijoms.

Kalbant apie pagrindines tokio pobūdžio apskaitos rūšis, ekspertai kaip pagrindines įvardija šias dvi:

  • Finansinė apskaita – pagrindinių finansinių duomenų ir įmonės balanso nustatymas su tikslu tuos duomenis pateikti tokioms atstovybėms kaip valstybinės įstaigos, bankai, taip ir pačios įmonės valdžiai – akcininkams, vadovams ir t.t.
  • Vadybos ir kaštų apskaita – čia jau kalbama apie pagrindinių juridinio asmens duomenų rinkimą su jo kaštais, kitaip tariant ši informacija yra būtina priimti tinkamiems vadybiniams sprendimams ir yra orientuota į įmonės kreditorius, akcininkus ar tuos pačius vadybininkus.

Kaip keičiasi šių paslaugų reikšmė šiuolaikiniame versle?

Buhalterinės apskaitos paslaugos buvo svarbios nuo seniausių laikų. 

Tiek Lietuvoje, tiek užsienyje pradėjus kurti oficialioms įmonėms tokiu pavidalu kuriuos mes jas žinome šiomis dienomis, tikslingi apskaitos duomenys visuomet leido susidaryti geresnį vaizdą apie įmonę ir pagal juos priimti atitinkamus sprendimus. Būtent tokia buhalterijos rolė išliko iki šiol.

Priešingai nei mano daugelis, buhalterija nėra vien duomenų apie savo įmonę surinkimas ar mokesčių sumokėjimas atitinkamoms šalims. Tai kur kas labiau komplikuotas procesas kurio pagrindą sudaro ataskaitų rengimas, darbuotojų atlyginimų išmokėjimas, išlaidų stebėjimas ar veiklos pelningumo vertinimas.

Tiesa, verta pabrėžti, jog buhalterinių paslaugų principai šiek tiek pasikeitė nuo tradicinių šiais laikais.

Vienas iš pagrindinių pokyčių buvo tai, jog vis mažiau įmonių samdosi vieną darbuotoją pastovaus buhalterio rolei atlikti. Taip yra dėl to, jog kuo toliau, tuo tokio darbuotojo samdymas ir išlaikymas įmonei kainuoja vis daugiau.

Savaime supranta, jog kiekviena įmonė norėdami kaip įmanoma labiau sumažinti savo kaštus ir didinti gaunamą pelną ieško tam tikrų alternatyvų.

Kadangi įmonės veikla nestoja, o buhalteriją vistiek reikia vesti visoms įmonėms, dažniausiai yra pasirenkamas buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios įmonės pasamdymas. 

Paprastai jos būna sudarytos tik iš patyrusių specialistų, gebančių ne tik efektyviai išspręsti pagrindinius apskaitos niuansus, tačiau gali išspręsti ir sudėtingesnes ir netradicines situacijas.

Toks pasirinkimas lemia, jog įmonė gauna kokybiškas apskaitos paslaugas už mažesnius kaštus.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme buhalterinės apskaitos paslaugas. Jų reikšmės įmonėje niekuomet negalima “nurašyti”, kadangi be jos juridinis asmuo apskritai negalėtų funkcionuoti. 

Na, o didėjantys buhalterijos kaštai lėmė tai, jog vis daugiau įmonių ieško kiek kitokių alternatyvų apskaitos klausimams pas save spręsti.

Paruošta pagal: bfcentras.lt informaciją.

Paskutinės naujienos