Šeštadienis, 28 gegužės, 2022

Įrenginėjame vaikų kambarį. Kokią apdailą rinktis?

Rekomenduojame

Vaiko kambarys – vaiko šventovė, kurioje jis jaučiasi saugus bei mylimas. Savo kambaryje jis auga, nuolat tobulėja, tad yra svarbu sukurti tokią atmosferą, kad vaiko savijauta nuolat būtų gera.

Šiame straipsnyje aptarsime aspektus, kuriais remiantis Jus galėsite pasirinkti tinkamą apdailą vaikų kambariui.

Spalvos

Kai mažylis tik pradeda savo kelionę pasaulio pažinimo link, yra svarbu atkreipti dėmesį į švelnias bei pastelines spalvas, pozityvios nuotaikos sukurimą. Perkant tapetus vaikų kambariui, geriausia išrinkti 1-2 pagrindines spalvas, kad vaiko psichika nebūtų dirginama, o kelis ryškius akcentus išdėlioti ant smulkių daiktų.

Kitas etapas yra kai vaikas po truputi bręsta, eina į darželį, mokyklą. Šis variantas yra aktualus 3-10 metų vaikams. Šiuo laikotarpiu svarbu yra pakeisti interjerą tokiu būdu, kad pradėtų formuotis vaiko geras estetinis grožio bei skonio supratimas.

Turint namuose kelias vaiko zonas, jas galima išdažyti skirtingai, bet reikia atkreipti dėmesį, kad miegamoji zona vis tiek turėtų išlikti ramesne bei švelnesne.

Atėjus paauglystei, vaiko skonis kardinaliai pasikeičia. Kai jam yra nuo 10 iki 16 metų, svarbiausia tampa kitų nuomonė bei mada.

Tėvams šis laikotarpis yra ypač sudėtingas, kadangi paauglių bei tėvų nuomonės gali nesutapti. Svarbu yra išsiaiškinti vaiko pageidavimus ir tada kartu priimti sprendimą dėl sienų apdailos.

Spalvos bus daug sudėtingesnės bei įvairesnės. Taip pat galima pakabinti abstrakčius paveikslus kambaryje.

Siena savirealizacijai

Visada kambaryje galima skirti tam tikrą zoną žaidimams. Tą patį galima padaryti ir apdailos atžvilgiu. Kai vaikas yra truputi paaugęs, tam tikrą sienos dalį galima paversti piešimo sritimi.

Tokiu būdu vaikas savirealizuosis, galės atskleisti savo meninius gebėjimus. Kitas sprendimas yra pakabinti ant sienos lentą, ant kurios vaikas galės piešti juk dažniausiai popieriaus lapo jam neužtenka.

Dekoracijos

Be jokios abejonės, vaiko kambarys turi būti žaismingas ir spalvotas, tad reikia atkreipti dėmesį į papildomas dekoracijas. 

Tai gali būti balionai pakabinti ant sienų, fototapetai, su įvairiais vaikiškais paveikslėliais arba kaspinai. Taip pat galima paklausti vaiko nuomonės kaip jis norėtų papuošti savo kambarį ir jeigu ta idėja įmanoma, realizuoti ją kambaryje.

Mergaitės kambarys

Mergaitės – grožio įsikūnijimas, tad labai svarbu sienų apdailai parinkti švelnias, pastelines spalvas. Dažniausiai yra renkamasi tarp rožinės, žydros, geltonos ar  žalsvos spalvos.

Taip pat galima parinkti fototapetus, kurie atvaizduos mėgstamiausius mergaitės animacinius herojus. Tokį variantą galima derinti prie vienspalvių švelnių sienų.

Berniuko kambarys

Kai berniukas yra dar visai mažas galima parinkti šviesių atspalvių apdailą, bet laikui bėgant jo skonis pasikeis. Dažniausiai berniukai yra linkę rinktis šaltesnes bei tamsesnes spalvas.

Nors tai gan niūrus pasirinkimas, bet tokį vaizdą galima būtų pagyvinti taip pat fototapetų deka, atvaizduojant juose berniuko mėgstamą animacinį herojų. Garantuojame, kad tai tikrai patiks Jūsų vaikui.

Apibendrinant

Straipsnyje pateikėme kelis patarimus, kuriuos Jus galite panaudoti norint tinkamai parinkti apdailą vaiko kambariui. Žinoma, svarbiausia yra Jūsų bei vaiko norai, bet vadovaujantis šia informacija galėsite išvengti dekoravimo klaidų bei problemų.

Paskutinės naujienos