Šeštadienis, 28 gegužės, 2022

Gyvenamųjų namų oro vėdinimo sistemos

Rekomenduojame

Įrengdami modernius plastikinius langus namo patalpose, taupome šilumą, bet tuo pačiu žymiai sumažiname ventiliaciją, tai yra oro mainus. Žmogui toks būsto pagerinimas lemia ne jo darbo ir poilsio sąlygų pagerėjimą, o atvirkščiai. Kaip parodė šiuolaikiniai specialūs tyrimai, dėl sumažėjusio vėdinimo patalpose čia labai trūksta deguonies ir greitai pavargstame dirbdami bet kokį darbą, skauda galvą, taip pat blogai miegame.

Nepakankama ventiliacija kambaryje visada sukelia didelę drėgmę namuose. Tokiame nevėdinamame name, langai ir sienos visada drėgsta, ypač prasidėjus šaltiems orams. Ant kambarių lubų ir sienų dažnai atsiranda pelėsis. Be to, grybelio sporos iš sienų, plintančios namuose ore, gali sukelti įvairias rimtas kvėpavimo organų ligas.

Dažnas savo namus pavertėme termosu, kuriuose mums šilta, bet visai nemalonu būti ir net kartais tai pavojinga sveikatai. Todėl tinkama ventiliacija namuose žymiai padidina darbo ir gyvenimo kokybę

Oro vėdinimo sistemos privalumai?

Gaunate ne tik šviežią, bet ir išgrynintą orą. Visuose įrenginiuose yra filtrai, kurie blokuoja dulkes, taršą, žiedadulkes.

Jei gyvenate šalia triukšmingų kaimynų, šalia greitkelio ar miesto centre, tai geras stiklo paketas ir moderni ventiliacijos sistema išgelbės jūsų namus nuo pašalinių garsų.

Ko gero, jums pažįstama situacija, kai po 8–10 valandų miego vis tiek pabundate skaudančia galva. Dažniausiai tai yra deguonies trūkumas: vakare išvėdinus kambarį, uždarius langą nakčiai, po kurio laiko atsiranda deguonies trūkumas. Naudojant vėdinimo sistemą, tokia situacija jums nenutiks.

Kambaryje, kuriame įrengta vėdinimo sistema, kvapai išeina kartu su šalinamu oru.
Palaikydami pastovų, patogų drėgmės lygį ir laiku pakeisdami orą grynu, jūs blokuojate grybelių ir pelėsių susidarymą kambaryje.

Jei jūsų namuose yra brangūs natūralaus medžio baldai, norint išlaikyti interjero daiktų kokybę, būtina palaikyti normalų drėgmės lygį.

Paskutinės naujienos