Trečiadienis, 17 rugpjūčio, 2022

Ekspertai pabrėžia – naujokai labiau turėtų domėtis įmonių įsigijimu

Rekomenduojame

Norit įsteigti įmonę, nebūtina turėti didelį biudžetą. Galima apsieiti vos su keliais šimtai eurų. Ekspertai pastebi, kad dažnai daroma didžiulė klaida koncentruojantis ties įmonių steigimu. Viena kaip geriausių alternatyvų yra laikoma įmonių įsigijimas. Kadangi Lietuvoje teisės aktai dėl UAB steigimo yra išlikę tokie patys kaip prieš kelerius metus, tai leidžia naujokams įsigyti įmones kur kas palankesnėmis kainomis. Tos kainos ženkliai mažesnės nei būtų išleidžiama vargstant registruoti įmones savarankiškai. Tad, jeigu esate iš tų, kurie veiklą nori vykdyti juridinio asmens vardu, tuomet tikrai būtina pagalvoti apie įmonės įsigijimą.

Perkant įmonę, atkrenta nemažą darbas. Kadangi registruojant ją, tenka pateikti nemažai formų, sugaištama apie porą dienų. Tačiau, įsigijimo atveju, sugaištama tik vos kelios valandos. Žinoma, viskas priklauso nuo pardavėjo, nes yra tokių, kurie įsigijimo procesą paspartina labiau. Kai kur įmonės įsigijimas trunka vos valandą ar net mažiau. Kaip bebūtų, perkant įmonę, visada svarbu atsižvelgti į tam tikrus saugiklius.

Vienas didžiausių prioritetų turėtų būti įmonės veiklos istorija. Tiksliau kalbant, geriausia, kad tos veiklos istorijos nebūtų visai. Matote, geriausias pirkinys – iki šiol veiklos nevykdžiusi įmonė. Tai leistų iš karto pamatyti, jog įmonė nėra kažkam skolinga ir neturi jokių įsipareigojimų kitoms įmonėms ar fiziniams asmenims. Perkant įmonę, tiesiog reikia rinktis visiškai tuščią ir neturinčią jokios veiklos istorijos.

Tokiomis įmonės prekiauja tiek privatūs asmenys, tiek ir bendrovės. Tai kaip eilinės paslaugos – kreipiatės į specialistus ir jie pasiūlys geriausią variantą, kuris atitiks jūsų biudžetą. Tokius paslaugų teikėjus raiste pasinaudoję internetinėmis pasiieškos sistemomis. Suvedate paprastą frazę „parduodu UAB“ ir matote, kad jas parduoda. Galiausiai, liks išsirinkti patinkantį įmonės pavadinimą ir rūšį, o tada sutvarkysite pirkimo – pardavimo dokumentus.

Verta pabrėžti, kad ne visi pardavėjai sutinka pirkimo – pardavimo sandorį daryti nuotoliniu būdu. Kai kurie pardavėjai nori susitikti gyvai. Tad, jeigu įmonę norite įsigyti siekiant išvengti laiko gaišimo, tai tiesiog ieškokite tokių pardavėjų, kurie sutiktų viską atlikti nuotoliniu būdu ir tiek. Taip bus daug greičiau.

Paskutinės naujienos