Trečiadienis, 29 birželio, 2022

Dantų tiesinimas nematomomis kapomis

Rekomenduojame

Odontologų paslaugos tampa vis populiaresniais, kadangi vis daugiau žmonių nori turėti gražią šypseną. Ortodontija Vilniuje bei kituose didžiuosiuose miestuose tapo labai pažengusi, tad atsirado geresnė alternatyvą dantų tiesinimui – nematomos dantų tiesinimo kapos.

Kas tai?

Tiesinimas nematomomis kapomis tai naujas metodas, kuris padeda ištiesinti dantis greitai bei patogiai. Svarbiausia, kad niekam kapos nekris į akis, kadangi jos yra nematomos, tad galėsite palaikyti gražų estetinį vaizdą.

Tokios kapos yra pagamintos iš plonos, lengvos bei permatomos medžiagos. Visas tiesinimo procesas susideda iš kelių etapų:

  • Parengiamas individualus tiesinimo planas pagal nuimtus dantų lankų atspaudus;
  • Yra pagaminama tam tikras kiekis permatomų kapų, kurias reikės keisti pagal gydytojo nurodymus;
  • Kas dvi savaitės kapos keičiamos, palaipsniui mechaniškai spausdamos dantis, kol galiausiai dantys išsitiesina.
  • Baigus nešioti paskutines kapas, yra pagaminamos palaikomosios kapos, kurios padės išsaugoti ištiesintus dantis

Tokios procedūros dėka galima ne tik ištiesinti dantis, bet ir suformuoti taisyklingą sąkandį.

Amžius

Tokio tipo kapas galima nešioti įvairaus amžiaus žmonėms, kadangi toks būdas neturi amžiaus apribojimų. Kalbant apie vaikus, galima pradėti tiesinti dantis kai jau yra išdygę visi nuolatiniai dantis. Dažniausiai rekomenduojama jas nešioti nuo 12 metų.

Problemų sprendimas

Toks inovatyvus dantų tiesinimo būdas padeda  išspręsti tokias problemas kaip:

  • Susigrūdę dantis;
  • Tarpų tarp dantų panaikinimas;
  • Atviro, kryžminio bei gilaus sukandimo gydymas;
  • Dantų stūmimas ne daugiau kaip 4-5 mm.

Privalumai

Pagrindiniai tokio ortodontinio tiesinimo privalumai yra estetinis vaizdas bei patogumas, kadangi kapos yra nuimamos bei jas reikia nešioti trumpiau negu breketus.

Taip pat lyginant breketų nešiojimą su permatomomis kapomis, galima išskirti tai, kad breketai yra fiksuotas ortodontinis aparatas, kuris atrodo ne taip patraukliai, sukelia daugiau skausmo, o jų priežiūrą reikalauja didelio kruopštumo bei pastangų. Nematomos teisinimo kapos tokių problemų nesukelia.

Tiesinant dantis šiomis kapomis nesutrinka kalbėjimas ir neatsiranda šveplumas, jos nesukelia alerginės reakcijos bei nedirgina , kadangi yra pagaminamos iš polimero. Ne mažiau svarbūs dalykai yra tie, kad medžiaga iš kurios pagamintos kapos yra tvirta, tad nesulūš, jas galima išsiimti ir dėl to gydymo procesas nesutriks.

Jas nesunku prižiūrėti, reikėtų tik valyti dantis po kiekvieno valgio bei nenaudoti balinančių dantų pastų. Taip pat tiems, kas nenori skirti daug laiko vizitui pas ortodontą tai bus geriausias sprendimas, kadangi apsilankymas pas gydytoją yra reikalingas tik kas 2-3 mėnesius, tad tai sutaupys Jums daugiau laiko, palyginus su breketų nešiojimo.

Gydymo kaina

Be jokios abejonės, gydymo kaina priklauso nuo kiekvieno atvejo sudėtingumo, tad gali svyruoti nuo 1000 iki 4000 eurų. Į šias ortodontologo paslaugas įeina visos reikalingos medžiagos bei vizitai. Mažiausia kaina yra taikoma įprastiems atvejams kai nėra kažkokių sudėtingų papildomų procedūrų. Didžiausia kaina yra skirta itin komplikuotiems atvejams.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme dantų tiesinimo aspektus nematomomis kapomis. Matome, kad tai yra puikus sprendimas tiems, kurie nori estetiškai, patogiai bei greitai ištiesinti savo dantis bei džiaugtis tobula šypsena.

Paskutinės naujienos