Trečiadienis, 17 rugpjūčio, 2022

4 žingsniai nuo ko pradėti steigiant nuosavą verslą

Rekomenduojame

Nepaslaptis, jog daugelis iš mūsų kažkada svajojome apie nuosavą verslą, o galbūt vis dar svajojame. Tačiau susiklosčius nepalankiai situacijai – taip tos svajones ir ne įgyvendiname. Teoriškai turėti nuosavą verslą yra labai paprasta – įsteigi įmonę ir Voilà! Žinoma, įmonės steigimas – tikriausiai vienas svarbiausių nuosavo verslo komponentų, bet toli gražu ne vienintelis.

Kaip ir minėta anksčiau, teoriškai nuosavą verslą turėti labai paprasta. Tereikia idėjos, šiek tiek žinių apie buhalterinę apskaitą arba suteikti galimybę trečiosioms šalims teikiančioms buhalterinę apskaitą ir užregistruoti įmonę. Bet norint iš tiesų sukurti tvirtų pamatų verslą vien idėjos ir dokumentų neužteks.

Pateiksime 4 žingsnius, kurie padės suvokti, nuo ko reikėtų pradėti steigiant verslą.

Brandi idėja ir rinkos analizė

Dažniausiai geras ir stiprius pamatus potencialiai turintis verslas pradeda nuo idėjos. Idėja turi būti gerai apgalvota ir brandi. Verslą su brandžia idėja galime vadinti tada, kai idėja išsprendžia kažkokią problemą aiškioje sferoje, suteikia pridėtinę vertę.
Paklauskite savęs:

  • Ar rinkai reikia mano produkto ar paslaugų?
  • Ar rinkoje jau yra tokia paslauga ir/ar produktas?
  • Kokiai auditorijai galima priskirti mano idėją?

Pradedant su šiais trimis klausimais galite susidaryti bendrą vaizdą.

Verslo planas ir jo kūrimas

Sėkmingam idėjos įgyvendinimui reikia parengti verslo planą. Jo tikrai prireiks, jei mėginsite prisitraukti investuotojų ar gauti paramą iš finansinių įstaigų
Norint iš tiesų pradėti nuosavo verslo kūrimo procesą Jums reikalingas verslo planas. Jis suteikia galimybę parengti planą sėkmingam idėjos įgyvendinimui. Be verslo plano neturėsite galimybės pritraukti investuotojų ar gauti paramos iš finansinių įstaigų, o be investicijų neigyvendinsite savo išsvajotos idėjos.

Pradėkite nuo plano skirto Jums. Be jokių investicijų susidarykite vieno puslapio planą, kuriame galite išdėstyti savo užduotis, bendrą laiko tarpą idėjos vystymui ir verslo plėtrai, bei lūkesčius.

Vėliau, jeigu esate suinteresuotas pritraukti investicijų iš investicinių ar paramos fondų, privačių investuotojų ar investicinių įstaigų reikėtų aprašyti idėją išsamiau.

Verslo praktika

Turėtumėte nuspręsti kokią praktiką atlieka Jūsų verslas. Galite pradėti verslą su individualios veiklos pažyma, tokiu atveju Jūs ir būsite to verslo pagrindinis organas. Viena populiariausių verslo praktikų yra “Uždara akcinė bendrovė” (UAB), bet steigiant tokio pobūdžio įmonę atsiranda papildomų įsipareigojimų. Pavyzdžiui, privalote tapti PVM mokėtoju, kiekvieną mėnesį deklaruoti buhalteriją, sukurti struktūrą, reikia pradinio įnašo ir kt. Galite įsteigti ir “Viešoji įstaiga” (Všį), kuri yra pelno nesiekianti organizacija.
Norint pasirinkti teisingą verslo praktiką rekomenduojame pasikonsultuoti su teisininku.
Nuosavo verslo finansavimas

Atminkite, jog įsteigti įmonę beveik nieko nekainuoja, bet kurti ir išlaikyti verslą gali atsieiti ne vieną tūkstantį, o gal ir net dešimtis tūkstančių eurų priklausomai nuo idėjos sudėtingumo.

Pradedanti skaičiavimus turėtumėte atkreipti dėmesį į tokius dalykus kaip:

  • Ar bus reikalinga įranga ir inventorius?
  • Ar bus reikalinga buhalterinė apskaita?
  • Ar verslas bus vykdomas komerciniais tikslais, ar reikalingas prekės ženklo kūrimas?
  • Ar reikalingos licencijos ir kt.?

Jeigu negalite finansuoti verslo savo lėšomis reikėtų dalyvauti investiciniuose susitikimuose kartu su savo verslo planu.

Apibendrinant

Norint iš tiesų įkurti stabilų verslą reikalinga brandi idėja, stiprus verslo planas ir taip pat žinios. Žinios šiuo atveju yra kelias teisinga kryptimi. Teks susipažinti su kokyišku verslo plano rašymu, kas yra buhalterinės apskaitos paslaugos, investicinės galimybės ir kt.

Plačiau skaitykite: https://www.financelt.lt

Paskutinės naujienos